Dacă tot nu putem face o discuție serioasa privind corupția institutionalizată sau sifonarea profiturilor în străinătate, poate putem discuta despre ceva îngrozitor petrecut în România în 2024: țară noastră a ajuns ,,campion” european la mortalitate infantilă, după o triplare a ratei mortalității infantile față de 2023: de la 2,1 decese la 1000 de copii născuți vii la 6,4 decese la 1000 de copii născuți vii!
Este ceva înspăimântător, cum nu a mai fost în istorie. Ce a putut sa ducă la asemenea cifre?


